Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego

Przyspieszmy tramwaje w Gdańsku! projekt nr 9 do BO ’20

O JAKI PROJEKT CHODZI?
Chodzi o projekt ogólnomiejski nr 9: „Przyspieszmy gdańskie tramwaje!” w Budżecie Obywatelskim dla Gdańska. Na projekt ogólnomiejski można oddać jeden głos.

JAKI JEST CEL PROJEKTU?
Celem projektu jest modernizacja peronów przystankowych: Traugutta, Miszewskiego i Opera Bałtycka w celu poprawy bezpieczeństwa oraz ich wydłużenie, aby w tym samym czasie mogły z nich korzystać dwa tramwaje.

CZEMU TEN PROJEKT JEST WAŻNY?
Jednym z najbardziej palących problemów jakie trapią transport tramwajowy w Gdańsku są zatory tramwajowe, które tworzą się w godzinach szczytu na najbardziej uczęszczanych trasach.

CO ZYSKASZ NA PROJEKCIE?
Pasażerowie tramwajów tracą czas oczekując na możliwość wjazdu kolejnych tramwajów na zbyt krótkie przystanki. Wzorem innych miast w Polsce chcielibyśmy wydłużyć przystanki i umożliwić jednoczesny postój dwóch tramwajów co znacząco przyspieszy przejazd oraz zmniejszy opóźnienia na liniach tramwajowych. Takie przyspieszenie tramwajów nie wpłynie negatywnie na innych użytkowników drogi, gdyż nie przewiduje się konieczności wprowadzania większych zmian w sygnalizacji świetlnej.

JAK GŁOSOWAĆ?
Można głosować na stronie: https://gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome – głosować mogą Gdańszczanie niezależnie od wieku.