Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego

RATUJMY GDAŃSKI TRAMWAJ! budżet obywatelski 2018

Interesujesz się komunikacją miejską?
Ciekawi Cię historia Gdańska?
Chcesz, aby Gdańsk wyróżniał się coraz większą ilością zabytkowych pojazdów transportu zbiorowego?

Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań padła odpowiedź TAK, zachęcamy Cię do zagłosowania w Budżecie Obywatelskim 2018 na projekt ogólnomiejski nr 4 pt. „RATUJMY GDAŃSKI TRAMWAJ!” Dzięki głosom Gdańszczan, niebawem na gdańskie tory może wyjechać kolejny zabytkowy tramwaj uświetniając historyczną flotę pojazdów komunikacji miejskiej w mieście.

O JAKI TRAMWAJ CHODZI?
Celem projektu jest odbudowa wagonu tramwajowego wyprodukowanego w 1955 r. w Konstalu (seria N, numer boczny 9016). Odbudowywany tramwaj stanowić ma doczepę (drugi wagon), który będzie mógł jeździć w składzie z wagonem Konstal N (numer boczny 11).

JAKI JEST CEL PROJEKTU?
Celem realizacji projektu jest promocja historii przemysłu i historii komunikacji miejskiej w Gdańsku. Realizacja działania ma umożliwić zwiększenie świadomości mieszkańców w temacie historii Gdańska XX wieku. Dodatkowym atutem jest zwiększenie atrakcyjności historycznej miasta pod względem turystycznym.

JAK GŁOSOWAĆ?
Możesz zagłosować na stronie Budżetu Obywatelskiego lub osobiście w punktach konsultacyjnych zaznaczając projekt ogólnomiejski nr 4. Głosować może każda osoba powyżej 16 roku życia, która jest zameldowana (stale lub czasowo) w Gdańsku.
Jeśli masz wątpliwości co do przebiegu głosowania, zajrzyj na stronę informacyjną Budżetu Obywatelskiego. Informacja o akceptacji merytorycznej projektu znajduje się na stronie Budżetu Obywatelskiego.

W okresie głosowania na Budżet Obywatelski spotkacie na gdańskich torach Konstala N!

Rozkłady jazdy oraz trasy:
26.09. Stogi-Kliniczna
28.09. Strzyża-Siedlce
30.09. Jelitkowo-Zaspa