Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego

DZIEŃ OTWARTY POMORSKIEJ KOLEI METROPOLITARNEJ! – 29.08.2015

Po ponad dwóch latach rozpoczęcia budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przyszedł czas na finał tej największej inwestycji infrastrukturalnej Samorządu Województwa Pomorskiego. Już 30 sierpnia 2015 r. odbędą się dwa wydarzenia związane z inauguracją linii PKM – pierwszej od 40 lat całkowicie nowej linii kolejowej w Polsce i jednocześnie pierwszej w naszym kraju linii kolejowej wybudowanej przez samorząd wojewódzki!
Inauguracyjny przejazd dwóch pociągów w samo południe

W pierwszym z nich wezmą udział wyłącznie zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele samorządów i instytucji współuczestniczących w projekcie PKM, a także fani PKM, nagrodzeni biletami na pierwszy przejazd linią PKM w organizowanych przez nas konkursach. To oni w samo południe wyruszą dwoma pociągami (retro + SKM/PKM) z przystanku PKM Gdańsk Port Lotniczy w inauguracyjny przejazd linią PKM przez całe miasto, aż do przystanku PKM Gdańsk Strzyża. Pociągi jechać będą równolegle po obu torach i każdy będzie mógł je zobaczyć ustawiając się wzdłuż trasy przejazdu – oczywiście w bezpiecznej odległości od torów i nasypów. Pociągi nie będą się zatrzymywały na żadnym z przystanków PKM po drodze, jednak mieszkańcy będą mogli wejść na nasze perony aby z bliska zobaczyć, sfotografować lub sfilmować ten niepowtarzalny, inauguracyjny przejazd linią PKM. Jedynym warunkiem będzie ścisłe przestrzeganie zaleceń obecnej tego dnia na wszystkich przystankach PKM służby ochrony.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://www.pkm-sa.pl/glowna/aktualnosci/inauguracja-i-dzien-otwarty-pomorskiej-kolei-metropolitalnej/#more-3230

ZDJĘCIE I TEKST: Pomorska Kolej Metropolitarna/www.pkm-sa.pl