Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego

Pożegnanie 105tek | 6.03.2021.

W marcu 1975 r. na gdańskie tory wyjechały Konstale 105N. Niestety, wszystko ma swój koniec – kultowe „105tki” zostają wycofane z liniowego kursowania po 46 latach. Oficjalne pożegnanie tych pojazdów w Gdańsku odbędzie się 6. marca 2021 r. (sobota) i będzie składało się z dwóch części.

Pierwsza część, otwarta dla wszystkich, odbędzie się w godzinach 10:00-15:00 jako kursy pasażerskie. W ramach tych przejazdów oczywiście będą obowiązywały limity ilości pasażerów (zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia). Kursy będą odbywać się na trasie Jelitkowo – Stogi, a rozkład jazdy możesz znaleźć TUTAJ [KLIK!]

Druga część to impreza miłośnicza w godzinach 15:00 do ok. 21:00. W trakcie tej części będą czekać fotostopy w ciekawych i fotogenicznych miejscach, w których kiedyś było można spotkać żegnane składy. Ze względu na obowiązujący limit osób (ze względów sanitarnych i organizacyjnych) zgłoszenia na tą część zostały już zamknięte.

UWAGA! PRZECZYTAJ KONIECZNIE!
INFORMACJE ORGANIZACYJNE DOTYCZĄCE DRUGIEJ CZĘŚCI WYDARZENIA (IMPREZY MIŁOŚNICZEJ)
ZASADY OGÓLNE
1. Uczestnikiem może być osoba, która ukończyła 16 lat.
2. Zapisy na przejazd będą możliwe za pomocą odrębnego formularza udostępnionego w 02.03. w godzinach wieczornych, do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona!
3. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu imprez PSSTM dostępnego na stronie: http://psstm.org.pl/wp-content/uploads/2015/10/regulamin-imprez.pdf
4. Przejazd jest bezpłatny dla uczestników.
5. Kliknięcie „wezmę udział” na FB NIE oznacza przyjęcia na listę zgłoszeniową!
ZASADY SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE
1. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zasłaniania ust i nosa w sposób zgodny z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia.
2. W trakcie przejazdu należy zachowywać odległość od współpasażerów.
3. Organizator zapewni środki do dezynfekcji i ochrony dłoni, które będą dostępne dla wszystkich uczestników w trakcie trwania imprezy.
4. Uczestnicy okazujący objawy choroby (kaszel, katar, itp.) będą proszeni o opuszczenie pojazdu w trakcie trwania wydarzenia. W ramach weryfikacji organizator będzie mógł przeprowadzić pomiar temperatury u uczestnika.

Wszelkie pytania można kierować poprzez prywatną wiadomość na FB lub adres mailowy a.plonowska@psstm.org.pl