RATUJMY GDAŃSKI TRAMWAJ! budżet obywatelski 2018

Interesujesz się komunikacją miejską?
Ciekawi Cię historia Gdańska?
Chcesz, aby Gdańsk wyróżniał się coraz większą ilością zabytkowych pojazdów transportu zbiorowego?

Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań padła odpowiedź TAK, zachęcamy Cię do zagłosowania w Budżecie Obywatelskim 2018 na projekt ogólnomiejski nr 4 pt. „RATUJMY GDAŃSKI TRAMWAJ!” Dzięki głosom Gdańszczan, niebawem na gdańskie tory może wyjechać kolejny zabytkowy tramwaj uświetniając historyczną flotę pojazdów komunikacji miejskiej w mieście.

O JAKI TRAMWAJ CHODZI?
Celem projektu jest odbudowa wagonu tramwajowego wyprodukowanego w 1955 r. w Konstalu (seria N, numer boczny 9016). Odbudowywany tramwaj stanowić ma doczepę (drugi wagon), który będzie mógł jeździć w składzie z wagonem Konstal N (numer boczny 11).

JAKI JEST CEL PROJEKTU?
Celem realizacji projektu jest promocja historii przemysłu i historii komunikacji miejskiej w Gdańsku. Realizacja działania ma umożliwić zwiększenie świadomości mieszkańców w temacie historii Gdańska XX wieku. Dodatkowym atutem jest zwiększenie atrakcyjności historycznej miasta pod względem turystycznym.

JAK GŁOSOWAĆ?
Możesz zagłosować na stronie Budżetu Obywatelskiego lub osobiście w punktach konsultacyjnych zaznaczając projekt ogólnomiejski nr 4. Głosować może każda osoba powyżej 16 roku życia, która jest zameldowana (stale lub czasowo) w Gdańsku.
Jeśli masz wątpliwości co do przebiegu głosowania, zajrzyj na stronę informacyjną Budżetu Obywatelskiego. Informacja o akceptacji merytorycznej projektu znajduje się na stronie Budżetu Obywatelskiego.

W okresie głosowania na Budżet Obywatelski spotkacie na gdańskich torach Konstala N!

Rozkłady jazdy oraz trasy:
26.09. Stogi-Kliniczna
28.09. Strzyża-Siedlce
30.09. Jelitkowo-Zaspa