Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego

XXIII Finał WOŚP – 11.01.2015

Podczas XXIII już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbywającego się 11 stycznia 2015 roku, wyruszyła specjalna linia tramwajowa. Trasa biegnąca od Strzyży do Centrum obsługiwana była przez zabytkowy tramwaj, Konstal N z 1952r.
W wymienionym pojeździe pasażerowie podróżowali bezpłatnie – tak Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku włączył się w uatrakcyjnienie tego szczególnego dnia. Jedyną formę biletu było otrzymane charakterystyczne serduszko – wolontariusze z Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego zbierali datki na diagnostykę i godną opiekę osób w podeszłym wieku.

Odzew ze strony pasażerów był ogromny – „Nka” cieszyła się dużą frekwencją. Członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego włączyli się aktywnie w ten oryginalny sposób pomocy Fundacji Jurka Owsiaka. Oprócz kwestowania uczestniczyli jako obsługa linii – można było zasięgnąć informacji odnośnie tramwaju, którym się podróżowało, innych tras oraz działalności stowarzyszenia.

Włączywszy się po raz dziewiąty do tej corocznej akcji, udało nam się uzbierać wiele pieniędzy na ten szczytny cel. Dziękujemy za obecność podczas tego okrągłego Finału – i do zobaczenia w kursującej komunikacji miejskiej z numerem XXIV!

 

Tekst: Anita Płonowska
Zdjęcia: Karol Woźniak