Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego

Zlot Stowarzyszeń Miłośników Transportu – 28.02 – 1.03.2020

W terminie 28.02.-1.03.2020 zorganizowaliśmy Zlot Stowarzyszeń Miłośników Transportu.

Pierwszego dnia zadbaliśmy, aby uczestnicy mieli możliwość zobaczenia jak wygląda w praktyce komunikacja miejska w Trójmieście podczas zwiedzania zajezdni tramwajowej GAiT, zakładu PKP SKM w Trójmieście oraz zajezdni trolejbusowej PKT. Idealnym zakończeniem tego dnia były wspólne przejazdy drezynami rowerowymi w Łapinie, idealne do integracji międzymiastowej. Drugi dzień był równie intensywny. Odbyło się 5 paneli dyskusyjnych: o wykluczeniu transportowym, autonomicznej mobilności i projekcie Sohjoa Baltic, integracji komunikacji miejskiej w metropolii, historii i przyszłości Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz zapomnianych liniach tramwajowych w Trójmieście. Kolejna część dnia to prezentacje uczestniczących w zlocie organizacji, które mogły podzielić się dobrymi praktykami i działaniami już przeprowadzonymi, a także tymi planowanymi, co było idealną możliwością do zainspirowania się. Idealnym zwieńczeniem dnia był przejazd Jelczem po Gdańsku, a szczególnie miejscach charakterystycznych dla tego miasta. W trakcie trzeciego dnia poświęciliśmy czas na wspólne warsztaty z zakresu realnej wymiany wiedzy i doświadczeń w organizacjach zrzeszających miłośników komunikacji miejskiej.

Zlot był idealną okazją do wspólnej wymiany doświadczeń już przeprowadzanych działań na wielu płaszczyznach, a także tych przyszłych. Oczywiście wielkim atutem była integracja, nieraz nowe znajomości oraz przekazanie sobie wiedzy.

Naszymi gośćmi byli: Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej, Koło Miłośników Metra, Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym, Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi oraz Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

PARTNERZY


ztm

ztm           logo_zkm    logo_zkm   

      PKTGdynia_logo         logo     ztm

 

 

 

FOTORELACJA